Ładowanie strony…

Porady

Nowe meble, dopiero co ustawione w pomieszczeniu wyglądają jakby miały się nigdy nie zestarzeć, a upływ czasu mógłby ich nie dotyczyć. Jednakże intensywne użytkowanie ma wpływ na tkaninę, która może wyblaknąć, stracić swoją świeżość czy kolorystykę.

Aby długo cieszyć się naszymi meblami ważne jest, aby dbać o tkaninę i nie odkładać na później mebla, który wymaga interwencji.

Systematyczne odkurzanie i pranie mebli

Podczas odkurzania domu nie powinniśmy zapominać o regularnym odkurzaniu mebli, które również pochłaniają kurz. Systematyczne odkurzanie i pranie tapicerki sprawi, że nasze meble zawsze będą wyglądać pięknie.

Poplamienie lub zalanie tkaniny

Jeśli zdarzy się, że tkanina zostanie poplamiona lub zalana nie powinniśmy zwlekać z jej wyczyszczeniem. Małą szczotką z dodatkiem pasty czyszczącej lub proszku piorącego należy przetrzeć poplamione miejsce i poczekać do wyschnięcia. Jeśli nie otrzymamy zadowalającego wyglądu czynność należy powtórzyć.

Obciążenie mebla

Częste siadanie w to samo miejsce może spowodować zakrzywienie mebla. W tym przypadku warto wymienić sprężyny lub/i stolarkę.

Zwierzęta domowe

Jeśli zauważymy, że nasze zwierze domowe drapie lub gryzie jedno i to samo miejsce może to doprowadzić do stałego zniszczenia tego elementu. Gdy się tak dzieje należy podjąć wszelkie kroki zmierzające do zaniechania takiego działania. Przydatne są zapachy odstraszające zwierzęta, którymi można rozpylić na meble. W przeciwnym wypadku mebel będzie nadawał się do częściowej lub całkowitej renowacji.

Wystawienie na światło lub deszcz

Meble, które często zmieniają swoje położenie mogą być narażone na światło naturalne lub nagłe zmiany pogody takie jak wiatr czy deszcz. Meble mogą wyblaknąć, w celu przeciwdziałania warto przykryć je kocem lub narzutą. Jeśli wystawiamy meble na zewnątrz warto schować je ponownie pod zadaszenie po skończeniu użytkowania. W przypadku zmoknięcia meble trzeba długo suszyć stawiając je w przewiewnym miejscu.